Statü

GENEL STATÜ

  1. Web sitesi üzerinden kayıt olan takımlar bulundukları lokasyona göre 4’lü gruplar üzerinden grup maçları yapar ve puan ya da averajla lider olan takım 1 seviye atlar. (yıldız kazanır) Gruplar veritabanına kayıtlı ve o takvim döneminde turnuvaya kayıt olan takımlar arasında yapılır. Gruplar organizasyon komitesi tarafından belirlenir.
  2.  Grupların belirlenmesinde organizasyon komitesi tek yetkilidir. Organizasyon komitesi grupların oluşması esnasında takımların seviyeleri ilgili kriterleri değerlendirir ve denk takımlar aynı gruplarda karşılaşır.
  3. Üç haftalık maç takvimleri sezon boyunca devam eder. Takımlar her takvime katılmak zorunda değildir.
  4. Maç takvimi takımların (hafta içi veya hafta sonu ) tercihlerine göre belirlenecek olup bir grup maçlarını bir hafta aralıkla yapacaktır.
  5. Sezon sonu en üst seviyede ki (en çok yıldız toplayan) 4 takım şampiyonu belirlemek için karşılaşır ve sezonun şampiyonu belli olur. Şampiyonluk turnuvası yarıfinal ve final şeklinde tek maçlı eleme usulü olacaktır.
  6. Takımlar her turnuva için organizasyon komitesinin belirlediği ücreti öder.
  7. Her dönemin son katılım başvurusu turnuva başlama tarihinin 7 gün öncesi alınır. Bu tarihe kadar yapılan başvurular değerlendirilir. Grup oluşturmada takım yetersizliği söz konusu ise son kayıtlar turnuva dışı kalır. (4’lü gruplar oluşturulduktan sonra 3 takım kalıyorsa bu 3 takım son yapılan başvurulardan seçilir ve dönem kayıtları geçersiz olur.)
  8. Fikstür, sonuçlar ve puan durumları web sitesi üzerinden paylaşılır.
Başa dön tuşu